Відбулося засідання експертної робочої групи з питань запобігання домашньому насильству та насильству за ознакою статі, за участі заступниці директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Луганській та Харківській обл.

Деталі

26 січня 2018 року в конференц-залі офісу агенцій ООН, за ініціативою Представництва Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA), відбулося розширене засідання експертної робочої групи з питань запобігання домашньому насильству та насильству за ознакою статі, в якому прийняла участь заступниця директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Луганській та Харківській областях Вікторія Гайворонська.

З метою координації діяльності та укріплення взаємодії міжнародних (національних) організацій та служб, установ (закладів) та ін., задля ефективного реагування на випадки домашнього насильства (насильства за ознакою статі), у місті Харкові проводяться регулярні зустрічі (засідання) експертної групи фахівців із питань домашнього насильства та насильства за ознакою статі; для забезпечення гуманітарних потреб утворений та активно працює саб-кластер з питань ґендерно зумовленого насильства.   

Зустріч робочої групи була присвячена змінам у сфері міжвідомчої координації суб’єктів взаємодії, визначенню пріоритетних питань для подальшого обговорення групою формату роботи тощо. У засіданні взяв участь Національний координатор саб-кластеру з питань ҐОН, радник Фонду ООН у галузі народонаселення з питань насильства за ознакою статі пані Олена Кочемировська.

Згідно Порядку денного засідання, на розгляд та обговорення були поставлені питання щодо Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», який був прийнятий та набув чинності у грудні 2017 року; про порядок взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та / або насильству за ознакою статі.

Під час засідання обговорили «Типове положення про мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги для надання соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та / або насильства за ознакою статі» та «Типове положення про притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства».

За результатами зустрічі були надані пропозиції до основних напрямків діяльності експертної робочої групи у 2018 році, визначені пріоритети майбутніх зустрічей та підбиті підсумки поточної роботи.


Інформація про Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Луганській та Харківській областях:

Адреса: м. Харків, Майдан Свободи, 5, 6 під’їзд, 3 поверх

Контактний телефон: (057) – 705 – 03 – 52

Всеукраїнська гаряча лінія правової допомоги 0-800-213-103

(цілодобово та безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів у межах України)

Офіційний веб-сайт: http://kharkiv.legalaid.gov.ua

   
© 2014 Харківський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua