Відбувся семінар за темою «Зміцнення системи надання безоплатної правової допомоги в Україні»

Деталі

На Київщині відбувся семінар організований Координаційним центром з надання безоплатної правової допомоги за сприянням Представництва УВКБ ООН в Україні та бельгійських колег з Бюро правової допомоги Асоціації адвокатів міста Брюсселя. Тема семінару стосувалася питань зміцнення системи надання безоплатної правової допомоги в Україні.

25289349 1097726570368541 3870845833102730207 n

В семінарі прийняли участь представники керівної ланки системи безоплатної правової допомоги в Україні, радники і фахівці Представництва УВКБ ООН в Україні, адвокати Національної асоціації адвокатів України та адвокати бюро правової допомоги Асоціації адвокатів міста Брюсселя.

IMG-2c6ae4d5ee877a3dba2402430c0a1f4a-V

Перелік учасників

Привітали з вдячністю, учасників семінару - Старший радник з правових питань Представництва УВКБ ООН в Україні Юґ Біссо, Президент бюро правової допомоги, адвокат Квентін Рей, виконуючий обов’язки директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олекій Бонюк. Виступаючи висловили думку про важливість проведення заходу такого рівня, для українських і бельгійських колег.

IMG-2f44491f4bf89fc713e50330a47adf07-V

Відкриття заходу відбулося з показу кінострічки під назвою «Дім», підготовленої в рамках проекту «Перетворюючи Україну в більш толерантне місце для біженців та шукачів притулку» за фінансової підтримки Посольства Федеративної Республіки Німеччина.

 

IMG-aa1fe985e76e57e29366b37ae87f26f1-V

У першій частині заходу, слово було надано іноземним колегам, які поділилися практичним досвідом організації роботи системи правової допомоги в Бельгії та Брюссельському столичному регіоні. Були висвітлені питання первинної та вторинної правової допомоги; контролю якості послуг та перевірки критеріїв для надання правової допомоги; про систему Formation Permanente безперервного навчання та ін.

IMG-b0122d6614eefec0bde5ac0f34176ecd-V

В другий частині заходу, Перший заступник директора Координаційного центру з надання правової допомоги Мирослав Лаврінок, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Луганській та Харківській областях Анатолій Бородавка та директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях Павло Наливайко розповіли про українській досвіт роботи в напрямку надання правової допомоги, зокрема, про процедуру надання міжнародного захисту в Україні; особливості надання безоплатної правової допомоги внутрішньо переміщеним особам та про кращі практики їх захисту.

В свою чергу, бельгійські колеги розповіли про практику захисту прав мігрантів, зокрема, про правові аспекти доступу в транзитні зони міжнародних аеропортів та роботу із особами без документів; про законодавство Бельгії з питань міжнародного захисту.     

У кульмінаційній частині заходу, відбулася робота в групах українських та бельгійських колег, з приводу існуючих в системі колізій та шляхів їх подолання.

Наприкінці заходу, доповідачі висловили вдячність всім присутнім за проявлену увагу  та домовилися про подальшу ефективну співпрацю.


Інформація про Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Луганській та Харківській областях: 

Адреса: м. Харків, Майдан Свободи, 5, 6 під’їзд, 3 поверх 

Контактний телефон: (057) – 705 – 03 – 52

Всеукраїнська гаряча лінія правової допомоги 0-800-213-103

(цілодобово та безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів у межах України)

Офіційний веб-сайт: http://kharkiv.legalaid.gov.ua

   
© 2014 Харківський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua