25 та 26 листопада 2017 року на Київщині відбувся Навчальний практикум для керівників комісій з оцінювання якості надання адвокатами безоплатної правової допомоги.

Деталі

  

Навчальний практикум організовано Координаційним центром з надання безоплатної правової допомоги за сприяння Національної асоціації адвокатів України, Української фундації правової допомоги та за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

В заході прийняли участь в.о. директора Координаційного центру з надання безоплатної правової допомоги Олексій Бонюк, голова Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Олександр Дроздов, заступниця директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Луганській та Харківській областях Вікторія Гайворонська, адвокати та представники Регіональних центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

З вітальним словом виступив Олексій Бонюк, який розповів про мету впровадження Стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги у цивільному, адміністративному процесах та представництва у кримінальному процесі.

Стандарти якості надання безоплатної вторинної правової допомоги у цивільному, адміністративному процесах та представництва у кримінальному процесі (далі – Стандарти) це комплекс основних характеристик моделі гарантованого державою захисту, передбачених міжнародними правовими актами, законодавством України, у межах яких та з урахуванням узгодженої правової позиції з суб’єктом права на безоплатну вторинну правову допомогу адвокат є незалежним в обранні правової позиції для здійснення активного  та розумного захисту прав, свобод та законних інтересів всіма не забороненими законом засобами. Ці стандарти ґрунтуються на принципах верховенства права, законності, незалежності адвокатської діяльності, уникнення конфлікту інтересів, пріоритету інтересів клієнта, компетентності та добросовісності у виконанні своїх професійних обов’язків.

Метою розроблення і впровадження цих Стандартів є своєчасне та якісне надання в необхідному обсязі безоплатної вторинної правової допомоги, забезпечення ефективного використання коштів бюджету, виділених на оплату діяльності адвокатів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, методична підтримка та підвищення професійного рівня адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу.

Дотримання Стандартів є обов’язковим для адвокатів при наданні ними безоплатної вторинної правової допомоги . порушення цих Стандартів тягне за собою цивільну відповідальність, передбачену законодавством та умовами контракту (договору) з центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Оцінювання якості надання адвокатами безоплатної вторинної правової допомоги здійснюються відповідно до Стандартів комісіями, утвореними для цієї мети радами адвокатів регіонів, за поданням відповідних центрів у встановленому порядку. Моніторинг якості надання адвокатами безоплатної вторинної правової допомоги здійснюється Координаційним центром з надання правової допомоги та регіональними центрами.

Про структуру та зміст Стандартів, більш детально, розповіла адвокат, начальник управління забезпечення якості правової допомоги Координаційного центру з надання правової допомоги Вікторія Мітько. Начальник управління нагадала учасникам про те, що Рада адвокатів України нещодавно схвалила проект Стандартів, якій був затверджений Рішенням Національної асоціації адвокатів України за № 219 від 23 вересня 2017 року та повідомила, що ці Стандарти будуть введені в дію відповідним наказом Міністерства юстиції України найближчим часом.

Олександр Дроздов виклав Практику Європейського суду з прав людини і кореляцію у зв’язку із цим зі Стандартами якості надання безоплатної вторинної правової допомоги у цивільному, адміністративному процесах та представництва у кримінальному процесі.

Другого дня навчального практикуму, учасниками обговорювалися можливості проведення семінарів з вивчення цих Стандартів, за досвідом Координаційного центру з надання безоплатної правової допомоги. Також, були розглянуті питання щодо оновлення Положення про комісію з оцінювання якості, повноти та своєчасності надання адвокатами безоплатної правової допомоги, затвердженого Рішенням Ради адвокатів України від 17 грудня 2012 року за № 35. 

Переглянути програму

Навчального практикуму для керівників комісій з оцінювання якості

надання адвокатами безоплатної правової допомоги

та список учасників


Інформація про Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Луганській та Харківській областях: 

Адреса: м. Харків, Майдан Свободи, 5, 6 під’їзд, 3 поверх 

Контактний телефон: (057) – 705 – 03 – 52

Всеукраїнська гаряча лінія правової допомоги 0-800-213-103

(цілодобово та безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів у межах України)

Офіційний веб-сайт: http://kharkiv.legalaid.gov.ua

   
© 2014 Харківський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua