Робоча зустріч керівництва Харківської установи виконання покарань

Деталі

IMG 20170331 15340731 березня 2017 року о 14.00 годині  відбулася робоча зустріч керівництва Харківської установи виконання покарань (№27) та керівництва Старобільського слідчого ізолятору з представниками Регіонального центру з надання БВПД у Луганській та Харківській областях, а саме заступником директора Гайворонською В.В., начальником відділу забезпечення якості правової допомоги та підвищення кваліфікації її надавачів Старовойтовою М.В., начальником відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги Кривогузом М.М.

В рамках робочої зустрічі обговорили проблемні питання та домовились усіляко сприяти реалізації державної політики у сфері надання безоплатної вторинної правової допомоги серед осіб, які перебувають у місцях несвободи.

З метою визначення ступеня задоволеності клієнтів допомогою адвокатів, які надають правову допомогу за рахунок держави, та підвищення якості надання такої допомоги, домовились організувати проведення опитування серед ув’язнених осіб, яким надається чи надавалася безоплатна правова допомога, шляхом заповнення ними відповідних анкет.

Також учасниками робочої зустрічі обговорено майбутні зміни до Правил внутрішнього розпорядку слідчих ізоляторів Державної кримінально-виконавчої служби України, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18 березня 2013 року № 460/5, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 20 березня 2013 року за № 445/22977, викладений пункт 7.7 глави 7 розділу IV в такій редакції:

IMG 20170331 153407

 «7.7. Працівникам правоохоронних органів та захисникам дозволяється проносити матеріали та документи, що стосуються провадження за кримінальними справами, портативну комп’ютерну та друкарську техніку, їжу та безалкогольні напої з обов'язковим їх оглядом на контрольно-пропускному пункті СІЗО на наявність заборонених предметів.

Такий огляд має відбуватись у спосіб, який виключає ознайомлення персоналу СІЗО зі змістом  документів та розкриття  адвокатської таємниці.

Вчинення будь-яких інших дій з боку персоналу СІЗО відносно захисника повинно здійснюватись з дотриманням прав захисника, що охороняються Конституцією, Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», іншими законами України, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, практикою Європейського суду з прав людини та міжнародними угодами, згоду на які дала Верховна Рада України.

Захисникам дозволено приносити на територію СІЗО та використовувати портативну комп’ютерну техніку без доступу до мережі «Інтернет», а також  друкарську техніку, якщо це їм необхідно, для здійснення обов’язків захисника.

Для пронесення на територію СІЗО портативної комп’ютерної та друкарської техніки, яка необхідна для здійснення обов’язків захисника, не потрібно отримання дозволу від адміністрації чи службових осіб СІЗО.

Захисникам дозволяється заходити на територію СІЗО з телефонними апаратами. Захисник зобов’язаний повідомити на контрольно-пропускному пункті СІЗО модель та серійний номер телефонного апарата (апаратів), з яким (якими) він входить на територію СІЗО. Захисникові дозволяється користуватись на території СІЗО лише тими телефонними апаратами, про модель та серійний номер яких він повідомив персонал чи службових осіб СІЗО на контрольно-пропускному пункті СІЗО. Перед входом у кабінет для побачень зі своїм підзахисним на вимогу персоналу СІЗО захисник зобов’язаний здати телефонний апарат (апарати), з яким (якими) він прийшов на територію СІЗО, у спеціальне місце схову. Після закінчення побачення захисникові повертається(ються) телефонний апарат (апарати), зданий (здані) ним на зберігання.

Захисникові дозволяється приносити на територію СІЗО їжу та безалкогольні напої, які оглядаються в порядку передбаченому додатком 12 цих Правил.  Загальна вага їжі не може перевищувати один кілограм. Загальний об'єм безалкогольних напоїв не може перевищувати два літри.

Захисникові дозволяється приносити на територію СІЗО лікарські засоби, які потрібні йому для особистого вживання.

Перед входом у кабінет для побачень зі своїм підзахисним захисник зобов’язаний здати лікарські засоби, з якими він прийшов на територію СІЗО, у спеціальне місце схову. Після закінчення побачення або під час перерви захисникові повертаються лікарські засоби, здані ним на зберігання.».

Домовлено про подальшу плідну співпрацю та оперативне реагування задля вирішення проблем.

 
   
© 2014 Харківський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua