Запобігання та протидія ґендерно-обумовленому насильству в Україні

Деталі

13-14 червня 2016 року заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Луганській та Харківській областях, голова Ради адвокатів Харківської області Гайворонська Вікторія Валентинівна спільно з директорами І-го та ІІІ-го місцевих центрів з надання БВПД прийняла участь в робочій зустрічі присвяченій темі: «Міжвідомче реагування на ґендерно-обумовлене насильство (ҐОН): рекомендації щодо пакету базових послуг та стандартні операції процедури для ключових секторів».

Захід проведено за підтримки Філіалу з ґендерної рівності і культури Регіонального офісу ФН ООН для країн Східної Європи та центральної Азії та Східноєвропейського інституту репродуктивного здоров’я.

З вступним словом виступили Каспар Пік, представник ФН ООН в Україні; Світлана Горбунова-Рубан, заступник міського голови з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Харківської міської ради; Нургуль Кіндербаєва, спеціаліст з ґендерних питань Регіонального офісу ФН ООН, Іонела Хорга, регіональний координатор Східноєвропейського інституту репродуктивного здоров’я.

Відповідно до порядку денного учасники заслухали доповіді щодо поняття ґендерно-обумовленого насильства; факторів, що збільшують ризик ҐОН; статистики ҐОН у регіоні Східної Європи центральної Азії; шляхів вирішення питання ҐОН; координації діяльності державних органів (установ), громадських організацій щодо запобігання та протидії ҐОН в Україні; провели роботу в групах з питань ҐОН.

Учасники заходу погодились, що ситуація з ҐОН в Україні останнім часом дуже загострилась, тому важливо об’єднати зусилля громадських організацій, державних органів в боротьбі та запобіганні такому ганебному явищу, як ҐОН. Ґендерно-обумовлене насильство неприпустимо в ХХІ столітті.

   
© 2014 Харківський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua