Вересень – початок навчального року і правоосвітніх заходів

Деталі

Бути неосвіченим у правових питаннях так само неприйнятно, як і просто бути неграмотним. Це добре розуміє держава. Тому вересень – традиційний початок нового навчального року – присвячений правопросвітницькій активності серед школярів і студентів.

Перший тиждень вересня – уроки «Я маю право!» у школах, ініційовані Міністерством юстиції України та Координаційним центром з надання правової допомоги, проводять фахівці Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Луганській та Харківській областях, місцевих центрів і бюро.

Спеціалісти, що несуть правові знання, – захоплені люди, вони фонтанують ідеями і прагнуть змінити ситуацію – щоб кожний громадянин змалечку був обізнаний у своїх правах.

У загальноосвітній школі № 131 урок провела фахівчиня Харківського місцевого центру Лілія Йолкіна. Вона розповіла, з якого віку які права є в дітей, та яка може настати відповідальність за ті чи інші вчинки. Після перегляду емоційного короткометражного фільму-сповіді підлітка, якій потрапив на довгі роки за ґрати, скоївши злочин через свою правову необізнаність, обговорили різні ситуації, в які можуть потрапити підлітки та молоді люди.

img 20190905 100828 2

Практикант Регіонального центру із Франції Тео Карула розповів учням англійською про навчання у Франції, де він живе й навчається, та Фінляндії, звідки він родом. Діти цікавилися системою навчання в цих країнах, особливостями, існуючими там покараннями тощо. Причому ставили запитання англійською і добре розуміли те, про що розповідає їх гість. Не потребувалася навіть допомога перекладача. Тобто школярі і про право дізналися, і в англійській попрактикувалися з носієм мови. Гість був приємно вражений і оцінив їхні знання як very good.

 

Цікаво пройшов урок і у 5-й школі, що на вул. Свободи. Його провели разом фахівці Богодухівського місцевого центру Михайло Коноз і Головного територіального управління юстиції у Харківській області Анастасія Касьян.

img 20190906 120131 1

Учні жваво реагували на запитання стосовно їх прав, казали, де вони закріплені. Із захопленням реагували на уривки мультиплікаційних фільмів та відповідали, які права їх героїв були порушені.

Від Регіонального центру про систему безоплатної вторинної правової допомоги та порядок звернення у разі необхідності розповіла Тетяна Матвієнко. Учні отримали буклети, де викладено правові орієнтири для кожної дитини та контакти правової допомоги.

 


 

 

Інформація про Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Луганській та Харківській областях:

 

Адреса: м. Харків, Майдан Свободи, 5, 6 під’їзд, 3 поверх

 

Контактний телефон: (057) 705-03-52

 

Всеукраїнська гаряча лінія правової допомоги 0-800-213-103

 

(цілодобово та безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів у межах України)

Офіційний веб-сайт: http://kharkiv.legalaid.gov.ua

   
© 2014 Харківський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua