Виправдування в частині обвинувачення, призначення більш м’якого покарання, ніж передбачено законом, звільнення від відбування покарання з випробуванням

Деталі

Органами досудового слідства Д. обвинувачувався в тому, що він 20 вересня 2013 року повторно, знаходячись біля метро Маршала Жукова у м. Харкові шляхом продажу за 150 грн. збув О. паперовий згорток з подрібненою речовиною рослинного походження, яку О. після придбання одразу видав працівникам міліції, та яка згідно висновку експерта № 1629 від 21.09.2013 року є особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено - канабіс, масою 6,1076 г. в перерахунку на суху речовину.
Також Д. обвинувачувався в тому, що 20.09.2012 року в ході проведення його особистого обшуку в приміщенні Фрунзенського РВ ХМУ ГУМВС України у Харківській області при складанні протоколу затримання працівниками міліції було виявлено три паперових згортка з сухою подрібненою речовиною рослинного походження, яка згідно висновку експерта № 1630 від 21.09.2013 року є особливо небезпечним наркотичним засобом обіг якого заборонено - канабіс, масою 5,4335 грам,6,3055грам та 5,5479 грам. в перерахунку на суху речовину, яку Д. виготовив та зберігав з метою збуту.
Дії Д. було кваліфіковано за ч.2 ст.307 КК України (санкція – позбавлення волі від 6 до 10 років з конфіскацією майна)
В суді Д. визнав себе винуватим у вчиненні інкримінованого йому правопорушення.
В ході судового розгляду адвокату вдалося довести суду, що мінімальне покарання у вигляді шести років позбавлення волі, передбачене санкцією ч. 2 ст. 307 КК України, є надмірно суворим і в даному випадку не відповідає цілям, зазначеним законодавцем у нормах ст. 65 КК України. При таких даних, враховуючи наявність декількох обставин, що пом'якшують покарання та істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого злочину, з урахуванням особи винного адвокат наполягала при призначенні основного покарання на застосуванні норми ст. 69 КК України та ст. 75 КК України.

Крім того, Д. обвинувачується в тому, що він 10.09.2013 року, знаходячись за місцем свого проживання шляхом продажу за 150 грн., збув С. подрібнену речовину рослинного походження, яку останній після придбання одразу видав працівникам міліції, та яка згідно висновку експерта № 1574 від 14.09.2013 року є особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено - канабіс, масою 4.0275 г. в перерахунку на суху речовину.
Таким чином, дії Д. органами досудового слідства кваліфіковані за ч. 2 ст. 307 КК України, як незаконний збут особливо небезпечного наркотичного засобу та особою, яка раніше вчиняла злочин передбачений ст. 309 КК України.

Адвокат довела в суді, що пред'явлене обвинуваченому Д. обвинувачення за ч. 2 ст. 307 КК України за вищевказаним епізодом не доведене, через те, що докази за цим епізодом були отримані незаконним шляхом.
Вироком Фрунзенського районного суду м. Харкова (суддя Сілантьєвій Е. Є.) від 23 лютого 2015 року Д. було визнано винним у скоєнні кримінального правопорушення (за епізодами 20 вересня 2013 року ), передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України, за вчинення якого призначено покарання з застосуванням ст. 69 КК України в вигляді 5 років позбавлення волі без конфіскації майна.
Відповідно до ст. 75 КК України Д. від відбування покарання було звільнено з випробувальним строком на 3 роки.
Д. було визнано невинуватим у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України по епізоду незаконного придбання та зберігання з метою збуту, а також незаконний збут особливо небезпечного наркотичного засобу, вчинений особою, яка раніше вчинила злочин, передбачений ст. 309 КК України, від 10 вересня 2013 року та виправдано у зв'язку з недоведеністю вчинення ним вказаного кримінального правопорушення.

   
© 2014 Харківський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua