Зміна кваліфікації на менш тяжку статтю, звільнення від покарання з випробуванням

Деталі

На досудовому слідстві дії І. було кваліфіковано за ч.2 ст.15, ч.1 ст.115 КК України (санкція - до 15 років позбавлення волі).

За обставинами справи І., знаходячись на кухні за місцем свого проживання, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, діючи умисно, на грунті особистих неприязних відносин, виниклих в ході сварки з С., наніс йому кухонним ножем два удари в грудну клітину зліва та живіт, спричинивши С. проникаюче колото-різане поранення грудної клітини, яке згідно висновку судово-медичної експертизи має ознаки тяжких тілесних ушкоджень за критерієм небезпечності для життя.

Обвинувачений визнав свою вину у спричиненні потерпілому вищевказаних тілесних ушкоджень та пояснив, що в ході конфлікту потерпілий вдарив його кулаком у ключицю, після чого І. схопив з ящика столу кухонний ніж та наніс два чи три удари потерпілому у область живота. При цьому він не бажав настання смерті потерпілого, не цілився у конкретне місце на тілі потерпілого, а наносив удари у ту частину тіла потерпілого, яка знаходилась на одному рівні з ножем, що він тримав у руці. Після цього потерпілий пішов дивитися телевізор, а коли він вийшов до кімнати, то побачив, що потерпілий втрачає свідомість та допоміг йому вийти з квартири до квартири сусіда, щоб той викликав бригаду швидкої допомоги, оскільки у нього не було мобільного телефону.

За наслідками судового слідства суд дійшов висновку, що дії І. були невірно кваліфіковані органом досудового слідства.
Вироком Червонозаводського районного суду м.Харкова від 19.08.2014 року І. було визнано винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.121 КК України, та призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком на 5 років. На підставі ст. 75 КК України І. було звільнено від відбування призначеного покарання з іспитовим строком 3 роки.

   
© 2014 Харківський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua