Перекваліфікація дій у суді

Деталі

Адвокатза дорученням центру №1639 від 10.05.2015 року здійснював захист особи Н., у кримінальному проваджені №  12015220460001135, який обвинувачувався за ч.2  ст. 15 ч. 1 ст. 115 КК України, ( замах на  умисне  противоправне заподіяння смерті іншій людині карається позбавленням волі на строк від семи до п'ятнадцяти років.)
Особа Н. будучі неповнолітнім, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, разом зі своїми знайомими, знаходився в приміщенні  кафе  м. Харків, де вживали алкогольні напої. Там між неповнолітнім Н. та  неповнолітнім  О. виник конфлікт, у зв'язку з чим  останій подзвонив своєму брату, потерпілому по справі, та передав апарат мобільного телефону неповнолітньому Н. В ході телефонної розмови неповнолітній Н. висловлював образи та погрози «підрізати» на адресу потерпілого, після чого домовились про зустріч біля кафе «О.» в м. Харкові. По дорозі до призначеного місця зустрічі, неповнолітній Н.зайшов до супермаркету, де у м'ясному відділенні взяв ніж, який завернув у полімерний пакет та пішов на зустріч з потерпілим. Підійшовши до дитячого майданчика, розташованому навпроти кафе «О.», неповнолітній Н. зустрівся з потерпілим, який прийшов зі своїм батьком К. та знайомим Р.. Після чого неповнолітній Н. та потерпілий відійшли від усіх на відстань 25 метрів, де між ними продовжувався словесний конфлікт. В ході сварки, неповнолітній Н., знаходячись на відстані одного кроку від потерпілого, тримаючи ніж у правій руці, наніс ним удар у область грудної клітини зліва. Після чого потерпілий схопив неповнолітнього Н. за праву руку, в якій був ніж, і тримав її своїми руками. Неповнолітній Н. не перекладав та не намагався перекладати ніж у іншу вільну руку, щоб продовжити наносити удари ножем потерпілому. Через декілька секунд до особи Н. підбіг особа К., який схопив його за шию та разом з потерпілим повалили обвинуваченого на землю, однак останній не випускаючи ножа з руки, розмахував ним та наніс удар у ліве передпліччя руки  потерпілого від чого останній відпустив.Завдяки діям особи К. та особи Р. неповнолітнього Н. позбавили ножа.
Згідно висновку судово-медичної експертизи неповнолітній Н. спричинив  потерпілому проникаюче колото-різане поранення грудної клітини ліворуч з пошкодженням легеня та діафрагми, що відноситься до категорії тяжких тілесних ушкоджень та різану рану лівого передпліччя, що належить до легких тілесних ушкоджень, що спричинили за собою короткочасний розлад здоров'я.
         Під час розгляду справи у судовому засіданні  обвинувачений винним себе  не визнав.
  Завдяки професійним діям захисника, суд звернув увагу, що органами досудового розслідування залишено поза увагою диспозицію ч. 1 ст. 115 КК України, яка передбачає, що замах на вбивство може бути вчинений лише за наявності прямого умислу на позбавлення життя потерпілого, тобто коли особа усвідомлює суспільно-небезпечний характер свого діяння, передбачає його суспільно-небезпечні наслідки і бажає їх настання. Якщо такий умисел не встановлено або особа діяла з неконкретизованим умислом, то такі дії належить кваліфікувати за наслідками, які фактично настали. Суд зазначив, що після нанесення ножового поранення потерпілому  особа Н. мав реальну можливість продовжити власні злочинні дії, водночас він цього не зробив. Суд  перекваліфікував дії обвинуваченого  за ч. 1 ст. 121 КК України, як умисне тяжке тілесне ушкодження, тобто умисне тілесне ушкодження, небезпечне для життя в момент заподіяння.
Вироком Фрунзенського районного суду м. Харкова особа Н. засуджена за ч. 1 ст. 121 КК України до шести років позбавлення волі.

   
© 2014 Харківський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua