ПУБЛІЧННА ПОЗИЦІЯ

Деталі

ПУБЛІЧННА ПОЗИЦІЯ

РЕГІОНАЛЬНОГО ЦЕНТРУ З НАДАННЯ БЕЗОПЛАТНОЇ ВТОРИННОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ У ЛУГАНСЬКІЙ ТА ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТЯХ

«Не будьте байдужі, бо байдужість

є смертоносною для душі людини» М. Горький


2 червня 2017 року

м. Харків

Команда Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Луганській та Харківській областях висловлює публічну позицію та вважає, що неприпустимо нівелювати  цінності, місію на бачення системи безоплатної правової допомоги.

Ми наголошуємо на тому, що ми і в подальшому будемо дотримуватись та слідувати місії та цінностям системи безоплатної правової допомоги. Адже цінностями системи – є гідність та права людини, довіра та партнерство, прозорість та підзвітність, незалежність, інновації та прагнення до досконалості.

Ми команда небайдужих людей до системи безоплатної правової допомоги. Разом ми виконуємо надзвичайно важливу функцію держави  - це забезпечення права на захист та правову допомогу!

Тому побачивши, як був організований та проведений Конкурс на посаду Директора Координаційного центра з надання правової допомоги, ми не можемо мовчати, а тим самим паплюжити свої цінності та місію!

Конкурс відбувся з численними порушеннями, його результати ставлять під сумнів існування таких принципів як Незалежність, Прозорість системи безоплатної правової допомоги.

Вважаємо за потрібне наголосити на тих порушеннях, що мали місце під час проведення Конкурсу, а саме :

  • Під час проведення співбесіди було порушено базові принципи проведення процедур відбору: не забезпечено рівні умови для кандидатів через відсутність чітких критеріїв оцінювання та визначених компетенцій.
  • Члени комісії з числа працівників Міністерства юстиції не могли об’єктивно оцінювати свого керівника, так як є його підлеглими особами, тобто зацікавленими у результатах конкурсу.
  • Нерівні умови для кандидатів під час оцінювання , чому сприяв незбалансований склад комісії в якому було 5 представників від Мінюсту та лише 3 від громадськості.

Крім того, очевидною, на наш погляд, є наявність конфлікту інтересів.

Вважаємо , що результат Конкурсу є наслідком не об’єктивної , спільної роботи комісії, а простої чисельної переваги представників Міністерства юстиції у складі Комісії.

На підставі викладеного,

ПРОСИМО:

  1. Скасувати результати Конкурсу з відбору на посаду директора Координаційного центру.
  2. Провести новий Конкурсу з відбору на посаду директора Координаційного центру на засадах публічності, відкритості та широкого залучення громадськості, які були сформовані під час проведення конкурсів з відбору керівників бюро правової допомоги.

Команда Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Луганській та Харківській областях  просить всіх небайдужих підтримати нашу публічну позицію, оскільки як писав Б. Ясенський «Не бійся ворогів - у гіршому випадку вони можуть тебе вбити. Не бійся друзів - у гіршому випадку вони можуть тебе зрадити. Бійся байдужих - вони не вбивають і не зраджують, але тільки з їхньої мовчазної згоди існують на землі зрада і вбивство».

Не будьте байдужими !

Команда  Регіонального центру з надання  безоплатної вторинної правової допомоги у Луганській та Харківській областях

   
© 2014 Харківський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua