Семінар: «Узагальнення практики застосування норм КПК під час призначення захисника»

Деталі
10 червня 2016 року в м. Сєвєродонецьк Апеляційним судом Луганської області за участю Регіонального та місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Прокуратури Луганської області, ГУНП в Луганській області проведено семінар для суддів місцевих судів Луганської області.

Теми семінару:

1. «Судова практика застосування норм КПК України про залучення захисника за призначенням у місцевих судах Луганської області, проблемні питання та практика Європейського суду з прав людини».

Доповідач: Родіонова О.О. – в.о. директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Луганській та Харківській областях.

2. «Проблемні питання пов’язані з організацією діяльності районних, міських судів Луганської області щодо тривалого розгляду кримінальних проваджень щодо осіб, які тримаються під вартою, які були виявлені при проведенні Узагальнення про стан організації діяльності місцевих судів Луганської області щодо кримінальних проваджень (справ), які знаходяться на розгляді понад рік (оперативність розгляду кримінальних справ) з урахуванням практики Європейського суду з прав людини».

Доповідач: Тополюк Є.В. – суддя, секретар судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду Луганської області.

В ході семінару учасники жваво обговорювали доповіді, судову практику, проблемні питання що виникають під час залучення захисника, зокрема: надання захисника засудженій особі, звільненій до закінчення строку відбування покарання на непідконтрольній українській владі території; відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження тощо.

Окремо представники Апеляційного суду зупинились на аналізі судової практики з питань розгляду кримінальних справ станом на березень 2016 року. Обговорені питання різного застосування норм КПК судами першої інстанції з одного й того ж приводу, розроблено відповідні рекомендації.

В.о. директора Регіонального центру Ольга Родіонова звернула увагу учасників заходу на необхідності максимального забезпечення права соціально-незахищених категорій громадян, які є суб’єктами права БВПД на захист своїх прав та свобод. Зокрема, вирішення питання звільнення від сплати судового збору або надання розстрочки для його сплати за зверненнями до суду.

По закінчені семінару учасники висловили побажання щодо проведення таких заходів в подальшому та залучення до них установ та організацій, діяльність яких впливає на вирішення питань, які виникають в процесі роботи судів для забезпечення їх максимально ефективного вирішення. 

 
   
© 2014 Харківський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua