Відмова в застосуванні примусових заходів медичного характеру

Деталі

Згідно клопотання слідчого про застосування примусових заходів медичного характеру М. 22 березня 2014 року приблизно о 05 годині, знаходячись в палаті № 5 відділення № 13 ОПЛ, де він перебуває з 05.06.2013 року на лікуванні з діагнозом шизофренія параноїдна форма, на ґрунті раптово виниклих особистих неприязних відносин, наніс К., який також перебував на лікуванні у відділенні № 13 ОПЛ № 1, два удари ножем в область задньої стінки грудної клітини, внаслідок чого настала смерть потерпілого К. Таким чином, як зазначено органом досудового розслідування, М. вчинив суспільно небезпечне діяння, передбачене ч.1 ст.115 КК України - умисне вбивство, тобто умисне протиправне заподіяння смерті іншій людині (санкція - до 15 років позбавлення волі).


Слідчий вважав, що, оскільки М. як в період скоєння суспільно небезпечного діяння так і на час розгляду судом клопотання страждав хронічною психічною хворобою та за психічним станом не міг та не може усвідомлювати свої дії та керувати ними, потребує застосування заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу з суворим наглядом.
Захисник у судовому засіданні наполягав на недоведеності органом досудового розслідування вчинення М. вбивства К. через відсутність достатніх доказів.


Ухвалою Харківського районний суд Харківської області від 30.09.2014 року було відмовлено в застосуванні примусових заходів медичного характеру стосовно М. за вчинення суспільно небезпечного діяння, передбаченого ч.1 ст.115 КК України, а кримінальне провадження щодо застосування примусових заходів медичного характеру стосовно М. – закрито.

   
© 2014 Харківський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua